Nr katalogowy: 501
Wazon z fryzem Amazonek
Czechosłowacja, Karlovy Vary, wytwórnia Moser,
wg proj. Kolomana Mosera, lata 20. XX w.
stopa kolista, uskokowo wysklepiona; korpus szklany, kobaltowy, w formie półowoidalnego kielicha, fasetowanego wielościennie, opasanego szerokim, trawionym i złoconym fryzem - z przedstawieniem Amazonek walczących z Argonautami; górna krawędź rozchylona, brzeg wylewu płasko szlifowany;
na spodzie ryty napis: „Made in / Czecho Slovakia / Moser / Karlsbad”;
szkło kobaltowe, barwione w masie, trawienie, złocenie, szlifowanie; wys. 20 cm, średnica wylewu 18,3 cm.