Henryk ZAREMBA (XX w.)
Nr katalogowy: 207
Brzuchowice, 1933
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
42,5 x 43 cm;
42,5 x 43 cm; sygn. p. d.: - BRZUCHOWICE - H.ZAREMBA
na odwrocie dedykacja autorska: Wielce Łaskawemu panu Mecenasowi/ Leo Belmontowi jedynemu memu/ obrońcy - oraz jego czcigodnej Małżonce/ poświęca niniejsza pracę - z miejsca - / które miało być azylem resztek mego/ życia - a stało się miejscem mej/ Tragedji/ Warszawa dnia 2 X 1933/ Henryk Zaremba Henryk Zaremba, architekt lwowski, ojciec Lusi Zarembianki, ofiary Rity Gorgonowej. Leo Belmont (1865-1941), warszawski adwokat, eseista, poeta, prozaik, esperantysta.