Nr katalogowy: 814
Żardiniera w stylu biedermeier
Europa Środkowa, Polska (?), 1 ćw. XX w.
z prostokątnym pojemnikiem, wspartym na czterech graniastych, ceowato wygiętych nogach, zakończonych czernionymi raciczkami, wspartych na prostokątnej platformie. U dołu pojemnika czerniona, ondulowana listwa. We wnętrzu pojemnika stalowy, cynkowany wkład;
sosna, fornir: czeczota brzozowa; 79 (79,8 z wkładem) x 73,4 x 25,8 cm.
Rzadko pojawiający się na rynku antykwarycznym mebel pomocniczy, do prezentacji kwiatów. Forma i dekoracja nawiązująca do mebli z 1 ćw. XIX w. Mebel z dobrym stanie, po konserwacji, z zachowanym pojemnikiem.