Nr katalogowy: 802
Kanapa w stylu secesji geometrycznej
Europa Środkowa, Polska (?), 1 ćw. XX w.
z prostokątnym siedzeniem i wysokim zapleckiem, ujęta na bokach wysokimi podwójnymi szafkami, fornirowanymi i intarsjowanymi. Siedzenie i oparcie tapicerowane. Oparcie zawieszone między szafkami. Szafki nastawione, jedna na drugiej, dolna wysunięta na całą głębokość siedzenia kanapy, górna wąska, zamknięte pojedynczymi, wybrzuszonymi skrzydłami drzwi. We wnętrzach półki. Skrzydła drzwi obwiedzione obramieniem, dekorowane jasną żyłką tworzącą przecinające się figury geometryczne (romby i odwrócone połówki);
sosna, fornir: mahoniowiec; 109 x 75 x 196,5 cm.
Kanapa z szafkami o ciekawej formie wywodzącej się z secesji geometrycznej i popularnej na początku XX w.