Nr katalogowy: 734
Lustro w stylu klasycystycznym
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
w ramie o formie wydłużonego prostokąta, zwieńczonego półkoliście. Rama o profilu zbliżonym do dwugarbnej fali, u dołu wsparta na profilowanym cokoliku, fornirowana wzorzystą okleiną;
mahoń; 164,8 x 50,2 x 4,2 cm
Wysokie i wąskie lustro. O ładnym profilu i pięknej okleinie w głębokim kolorze mahoniu, o ciekawym rysunku usłojenia.