Nr katalogowy: 717
Ikona łemkowska
- „Wjazd Jezusa do Jerozolimy”
Sądecczyzna, pocz. XIX w.
Chrystus na białym osiołku, za nim Uczniowie; wokoło witające tłumy, na tle architektury; całość w drewnianej, nakładanej ramce złoconej, podrzeźbianej w motyw „wstążkowy”(w górnym narożu - ubytek);
tempera na desce; 32 x 27,5 cm.
Sądecczyzna, pocz. XIX w.