Nr katalogowy: 713
Łyżka późnorenesansowa
Polska?, 1 poł. XVII w.
z czerpakiem okrągłym, spłaszczonym, połączonym z graniastym trzonkiem rocaillowym kartuszem, trzonek zakończony profilowanym uchwytem; nie sygnowana;
cyna odlewana z ubytkami i śladami korozji; nie sygnowana; dł. 21 cm, szer. czerpaka 3,1 cm
Polska?, 1 poł. XVII w.