Henri François COUTHEILLAS (1862-1928)
Nr katalogowy: 712
Żardinierka secesyjna - „Les Pavots”
Francja, pocz. XX w.
w kształcie głębokiego dzbanka o szerokim wylewie, uformowanego wraz z nieregularną podstawą i fantazyjnym uchem - z kwiatów, pąków, liści i łodyg makowych; u dołu na krawędzi
sygn.: „H. Coutheillas”; od spodu nr „55715 15”;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 19,5 cm, dł. 23 cm, szer. 11,5 cm.
Francja, pocz. XX w.