w skrzynce drewnianej, na 4 płaskich, klockowych nogach; ścianka frontowa fornirowana orzechem, z naklejoną pośrodku kalkomanią imitującą intarsję z ozdobnym kartuszem na tle stylizowanych gałązek; boki i tył skrzynki - z mazerunkiem naśladującym palisander; wieko z okleiną orzechową i czernionymi krawędziami; w centrum intarsja z wyobrażeniem instrumentów muzycznych: syrynga i flet, skrzyżowane z gałązką laurową; wewnątrz mechanizm grzebieniowy, z wałkiem mosiężnym i trzema stalowymi czaszami dzwonków, osłonięty oszkloną klapką; na wewnętrznej, czernionej stronie wieka - przypięty pinezkami kartonik - litografia kolorowana, z widokiem architektonicznym i postacią młodzieńca grającego na wiolonczeli; u dołu z lewej sygn.: „Lith. Piccard - Lion, Géneve”; pośrodku odręcznie pisany (w jęz. angielskim) wykaz ośmiu melodii;
drewno sosnowe, orzechowe, intarsja z drewna owocowego, kalkomania, mosiądz, stal, szkło;
wys. 22 cm, szer. 42 cm, głęb. 27 cm.
Szwajcaria, XIX/XX w.