Nr katalogowy: 627
Komplet sztućców do lodów
Paryż, Edouard Ernie (1882-1901), k. XIX w.
składający się z 12 łyżeczek i łyżki do nakładania lodów; o kolistych, płaskich czerpaczkach, zdobionych motywami kratki, kwiatów i liści akantu, trzonki proste, na końcu rozszerzone i obrzeżone liśćmi akantu, kwiatami i kogucim grzebieniem;
srebro złocone próby 1 z głową Minerwy; łyżka - dł. 23 cm, szer. czerpaka 8 cm;
łyżeczki - dł. 12,7 cm, szer. czerpaka 3,6 cm; waga 377 g.