Zespół ośmiu naczyń huculskich
Pokucie, XX w.
- dwa kieliszki koniczne, z uszkiem, z dekoracją geometryczno-roślinną w układzie pasowym; na jednym kufelku drobne ubytki szkliwa; wys. 6,8 cm;
- wazonik beczułkowaty z ornamentem geometryczno-roślinnym w układzie pasowym (romby, szlak zębów); skazy technologiczne i ubytek szkliwa przy
krawędzi; wys. 18,6 cm;
- wazonik z szeroką szyjką, z ornamentem geometryczno roślinnym wokół (szlak stylizowanych kwiatów, owale); wys. 11,7 cm;
- popielniczka z ornamentem geometrycznym wokół brzegu; wys. 3,5 cm, średnica 9,5 cm;
glina garncarska, naczynia toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty, błękit), szkliwo ołowiowe;
nie sygnowane
Pokucie, wyroby ludowe - huculskie, XX w.(część z okresu powojennego)
- popielniczka z motywem kwiatowym w dnie;
glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 2,4 cm, średnica 15,8 cm;
na nieszkliwionym dnie ryte: Cwilik - cyrylicą (Cwiłyk);
Pokucie - Kosów, Paulina lub Grzegorz Cwiłyk, 2. ćw. XX w.
- butla kolista, spłaszczona, na 4 małych nóżkach, z uchwytami z boków; na dwu płaskich bokach - koziołek wśród kwiatów i dwa jelonki? wśród rozet
kwiatowych; wylew butli klejony, spękania i ubytki szkliwa;
glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 21 cm, średnica brzuśca 16 cm;
od spodu, między nóżkami, ryte w pobiałce: Kociw / cwilik / Gawlino / 1956 p (cyrylicą).
Pokucie - Kosów, Paulina Cwiłyk - pracownia, 1956
- kołacz - naczynie koliste na wódkę, z dekoracją wicią roślinną; szyjka klejona, ubytki szkliwa, krakelura;
glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 26 cm, średnica 16,5 cm;
przy krawędzi spodu na nie szkliwionej stopie ryte: P. M. Kolomyia
Pokucie, Kołomyja, 1. ćw. XX w.