Nr katalogowy: 512
Akt - Frűhling (Wiosna)
Miśnia, model Roberta Ulmanna (1903-196),
lata 30. XX w.
młoda, naga kobieta ujęta w 3/4 (do kolan), podtrzymująca opadającą luźno draperię. Z tyłu podstawy u dołu wycisk: Kop. n. ROBERT/ ULLMANN;
porcelana biała; wys. 50 cm;
sygn. wyciskiem: skrzyżowane miecze, niżej: weiss, Q 294 (nr modelu), 110 •; z tyłu cokołu kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, przeszlifowane czterokrotnie.
Miśnia, model Roberta Ulmanna (1903-196), lata 30. XX w.
Manufaktura miśnieńska realizowała w latach 30. XX wieku trzy akty Roberta Ullmanna, rzeźbiarza austriackiego współpracującego także z manufakturą porcelany w Augarten: „Die Sinnende” (model Q 239), „Die Schauende” (model Q 238)
i „Frűhling” (model Q 294).