Nr katalogowy: 510
Świecznik z muzykującymi puttami
Miśnia, model Ernsta Augusta Leuteritza
(1818-1893) z lat 80. XIXw.,
realizacja z lat 1924-193
jednoświecowy, o tralkowym trzonie z rocaillami i girlandami plastycznych kwiatów, na trójdzielnej podstawie z rocaillami o trzech wolutowych nóżkach, zdobionej bukietami plastycznych kwiatów. Na podstawie trzy siedzące nagie putta z draperią wokół bioder, grające na flecie, na skrzypcach i na mandolinie.
Tulejka na świecę w formie wazonika. Drobne ubytki dekoracji plastycznej (kwiatki i listki, stopy i palce puttów, gryf skrzypiec i mandoliny); porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 37,7 cm; sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze z kropką między ostrzami, ryte G 194 (numer modelu), wycisk 76.
Miśnia, model Ernsta Augusta Leuteritza (1818-1893) z lat 80. XIXw., realizacja z lat 1924-1934 (tzw. Pfeiffermarke).
Jako model G 194 Leuteritz zrealizował dwa lichtarze 4-ramienne, 5-świecowe, w dwu wersjach: z nagimi i ubranymi muzykującymi puttami.
Oferowany lichtarz jest wersją bez zwieńczenia czterem ramionami, z tulejką wieńczącą trzon jako obsadzeniem na świecę.