Nr katalogowy: 506
Zespół naczyń laboratoryjnych
(aptecznych);
Niemcy, Miśnia, Berlin - KPM,
Rosenthal - Marktredwitz; ok. poł. XX w.
cztery wysokie pojemniczki koniczne, cztery niskie pojemniczki koniczne, sześć tygielków półkolistych z dziobkiem i cztery okrągłe niskie patenki; porcelana biała; pojemniczki wysokie: wys. 5 cm, średnica 4 cm; pojemniczki niskie: wys. 2,7 cm,
średnica 4,1 cm; tygielki: wys. 1,8 cm, średnica 3 cm; patenki: wys. 0,7 cm, średnica 3,8 cm; sygnatury: kob. podszkl. skrzyżowane miecze (3 tygielki); kobaltem podszkl. berło i napis złocony: Royal Berlin / Germany (pojemniczki niskie i patenki); zielenią chromu druk: Rosenthal pod koroną, niżej: MARKTREDWITZ/ GERMANIA / ••/ 101 48 (pojemniczki wysokie).
Niemcy, Miśnia, Berlin - KPM, Rosenthal - Marktredwitz; ok. poł. XX w.