Nr katalogowy: 46
Ikona Wjazd do Jerozolimy
Jezus Chrystus w nimbie krzyżowym wjeżdza do jerozolimy na białym osiołku. U wrót miasta, po prawej stronie kompozycji stoją mieszkancy miasta.
Po stronie lewej zgromadzeni są apostołowie. Tło jest złocone jak równierz bogato dekorowana i malowana rama będąca integralną częścią ikony.
Tempera na desce, złocenia; wymiary: 31 x 27 cm; Rosja Centralna, Palech; koniec XIX w.