Nr katalogowy: 37
Ikona Ukrzyżowanie
Na desce w formie krzyża (z trzema poprzeczkami).
Na złotym tle ukazana jest postać Jezusa Chrystusa
ze złoconym nimbem, białym perizonium
i krwiawiącymi ranami. U szczytu krzyża pośród
obłoków ukazano postacie Boga Ojca i Ducha
Świętego pod postacią gołębicy.
Tempera na desce, złocenia; wymiary: 79 x 48 cm;
Wschodnia Rosja, Ural przełom XVIII i XIX w.