Nr katalogowy: 32
Relikwiarz krzyżowy
Pośrodku krzyż z brązu złoconego po dwóch stronach stoją dwie trójosobowe grupy z Maria i św Janem. Ponad nimi umieszczono dwie miniaturowe sceny ukazujące Zdjęcie z Krzyża i Złożenie do Grobu. Całość umieszczona w bogato rzeźbionym kiocie.
Tempera na desce, drewno złocone; wymiary deski 56 x 44 cm, wymiary kiotu 114 x 80 cm; Rosja, połowa XIX w.