Nr katalogowy: 16
Ikona Matka Boska Kozielszczańska
Matka Boska i Dzieciątko Jezus umieszczona na złotym tle przejawia wyraźne cechy malarstwa malarstwa włoskiego.
Ikona jest uwieszczona w bogato zdobionym w ornamenty roslinne, kiocie.
Tempera na desce, złocenia, drewno rzeźbione, złocone; wymiary ikony 73 x 58 cm; wymiary Kiotu 120 x 90 cm. Rosja centralna I poł XIX w.