Nr katalogowy: 14
Trójca Święta Nowego Testamentu
W centrum kompozycji usytuowana jest kula ziemska przebita krzyżem i włóczniami. Po bokach zasiadają Chrystus i Bóg Ojciec. U góry w promienistym
nimbie, unosi się Duch Święty pod postacią gołębicy. Po obu stronach błękitnego kręgu stoją Maria i św. Jan Prodromos, dalej wyłaniają się anioły adorujące
Trójcę Świętą. W czterech rogach na obrzeżach umieszczone są czerwone zoomorficzne postacie symbolizujace czterech Ewangelistów. Całość kompozycji
ujęta jest złoconą klejmą wypełnioną tekstem.
tempera, deska, złocenia; 54 x 46 cm.
Południowo - Zachodnia Rosja, Nowozybkow, koniec XIX w.