Nr katalogowy: 812
Etażerka kątowa w stylu klasycznym
Europa Środkowa, koniec XIX w.
o prostych bokach i półokrągłym froncie, z czterema półkami, wsparta na profilowanym cokole, fornirowana mahoniem, dekorowana brązami. Półki wsparte na trzech kanelowanych tralkach, para umieszczona na bokach frontu i jedna pośrodku. Dwa pola na froncie wydzielone tralkami zakończone półkolistymi arkadami. Całość zwieńczona schodkowo. Na wewnętrznej stronie boków - lustra.
Konstrukcja - sosna, fornir - mahoń; 160,5 x 80 x 56 cm, boki 55,3 x 55,3 cm.
Mebel smukły, elegancki, rzadziej pojawiający się na rynku. Wykorzystywany do prezentacji bibelotów.