Nr katalogowy: 808
Stół - biurko w stylu secesji geometrycznej
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
o prostokątnym blacie, z dwoma szufladami w oskrzynieniu, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych nogach, fornirowany
jasną okleiną. Miedzy bocznymi nogami poniżej środka proste łączyny, na których wsparte trzy ozdobne mosiężne szczeblinki.
Nogi zakończone mosiężnymi obejmami. Blat i Oskrzynienie z obramieniem, ujęte czarną żyłką, wypełnione wzorzystym
fornirem.
Konstrukcja - topola, dębina, fornir - palisander, platan, mahoń;
81,4 x 130,2 x 69,7 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Eleganckie i proste zarazem biurko stołowe. Forma wykonana ok. 1910 wraz z ascetyczną dekoracją wykazuje cechy klasycyzujące obecne w secesji geometrycznej.