Nr katalogowy: 801
Etażerka w stylu klasycystycznym
Europa Środkowa, Polska, pocz. XX w.
w kształcie wydłużonego owalu, z marmurowym blatem i trzema wyplatanymi rotangiem półkami, wsparta na sześciu toczonych, kanelowanych podporach, płaskorzeźbiona, pozłacana. Ramy blatu i półek profilowane, blatu dekorowana dodatkowo skręconą wstęgą. W miejscach połączeń konstrukcyjnych kostki z rozetami.
buczyna; 83,5 x 79 x 30 cm.
Etażerka w stylu klasycystycznym, o smukłych proporcjach, delikatnych przekrojach. Niezwykle urokliwa. O stabilnej konstrukcji. Z zachowanym pierwotnym marmurem, nieuszkodzonym wyplotem. Mebel bardzo rzadki na polskim rynku, choć na pocz. XX w. były wykonywane w dużych ilościach. Prawdopodobnie element kompletu mebli do salonu.