Nr katalogowy: 728
Thanka z przedstawieniem bóstwa
żeńskiego „Biała Tara”;
Tybet, XX w.
żeńskiego „Biała Tara”;
malowidło na tkaninie, z postacią kobiecą siedzącą w pozycji Vajra, z różowym kwiatem lotosu w ręku; nad nią wizerunek Buddy; całość ujęta bordiurą z kilku brokatowych, jedwabnych tkanin o żywych barwach i geometryczno-roślinnych wzorach; z wierzchu
malowidło przykryte żółtą, jedwabną tkaniną z malowanymi, stylizowanymi kwiatami czerwono-zielonymi; Biała Tara - żeńskie bóstwo opiekuńcze, zrodzone ze łzy Boddhisatwy Współczucia - Avalohiteśwary;
płótno, jedwab, brokat; 149 x 103,5 cm.
Tybet, XX w.