Nr katalogowy: 606
Kandelabr trójświecowy
Anglia?, poł. XX w.
w typie angielskim, wsparty na kolistej, profilowanej stopie (dociążonej) z półwałkiem ze skośnych pukli, oddzielonej od trzonu pierścieniem; trzon w formie odwróconego stożka z tulejką, w której osadzona nastawa z tralkowym, zwieńczonym tulejką na świece trzonem; ramiona w formie esowato wygiętych kanelowanych prętów zakończonych tulejkami; tulejki z ruchomymi profitkami obrzeżonymi godronową taśmą;
plater nie sygnowany; wys. 44,5 cm, szer. 38,5 cm, średnica stopy 14 cm.
Anglia?, poł. XX w.