Nr katalogowy: 523
Figurka kobiety w ludowym stroju
- „Krakowianka”
Polska, Pacyków, proj. Władysław Adamiak,
lata 1925-1939.
- „Krakowianka”
na owalnej podstawie ozdobionej stylizowanymi kwiatami - stojąca postać dziewczyny w krótkiej, różowej, kwiecistej spódnicy, modrym gorsecie i białej koszuli z bufiastymi rękawami; na głowie zielona, związana z tyłu chusteczka, na szyi korale; ręce założone do tyłu, nogi w tanecznym rozkroku, w wysokich butach z cholewami; z tyłu na podstawie wycisk w masie: litera „P”
w trójkącie, „1 / 635 / 8” oraz sygnatura „W. Adamiak”;
fajans, farby podszkliwne; wys. 34,2 cm, podstawa 23 x 12,5 cm.
Polska, Pacyków, proj. Władysław Adamiak, lata 1925-1939.