Nr katalogowy: 516
Waza w typie dalekowschodnim
Chiny? pocz. XX w.
na kolistej podstawie, z owoidalnym smukłym brzuścem i cylindryczną lekko rozchyloną szyją; wokół wylewu szeroki kołnierz, z wywiniętą ku dołowi krawędzią, wykrojoną w łukowate ząbki; całość pokryta barwną dekoracją kwiatową na białym tle; w 4 większych i 2 mniejszych rezerwach - scenki rodzajowe o tematyce dworskiej; na brzuścu u góry - cztery plastyczne, złocone jaszczurki; na szyi - para „uchwytów” w formie figurek łabędzi; na spodzie naczynia - nakreślone czarną farbą litery „S H”;
porcelana, malowana naszkliwnie; wys. 64 cm, średnica brzuśca ca 27 cm.
Chiny? pocz. XX w.
Obiekt po konserwacji, z klejonym pęknięciem na brzuścu.