Nr katalogowy: 514
Talerz - plakieta dekoracyjna
z przedstawieniem Hucuła z fajką;
Pokucie - Huculszczyzna, wyrób ludowy,
koniec XIX w.(?)
płaska patera - plakieta, w lustrze wydzielonym otokiem z ornamentem rombów i kółek - popiersie Hucuła w profilu, w czapce futrzanej, z fajką; wokół kręgu z portretem szeroki jasny pas (szkliwa cynowego?) ze stylizowanym ornamentem z wicią kwiatową. Dekoracja o rytym konturze. Odwrocie z przejrzystym szkliwem ołowiowym;
glina garncarska, naczynie toczone na kole, szkliwo cynowe (pobiałka?) z krakelurą, farby ceramiczne (zieleń, brąz, żółty, błękit), naszkliwnie manganowy brąz, szkliwo ołowiowe; wys. 2,5 cm, średnica 37,7 cm;
nie sygnowany
Pokucie - Huculszczyzna, wyrób ludowy, koniec XIX w.(?)
Wg informacji właściciela talerz był prezentowany na Wystawie Etnograficznej Pokucia w Kołomyi w 1880 r., którą odwiedził cesarz Franciszek Józef.