Nr katalogowy: 507
Czarka ze spodkiem
z miniaturami w stylu Höroldtmalerei;
Miśnia, ok. 1730-1735? - malarstwo miniaturowe
w stylu Johanna Gregoriusa Höroldta (1696-1775).
lekko rozchylona, z obręczową stopką, spodek miseczkowy. Zdobione barwnymi miniaturami rodzajowymi (w lustrze spodka i z boku czarki) - scenkami chinoiseries w regencyjnych ramkach kartuszowych z opalizującymi fioletowo płycinami. Brzegi spodka i czarki ze szlakiem złoceń koronkowych z motywem ceownika, w dnie czarki i z boku barwne kompozycje mit indianischen Blumen; odwrocie spodka z ceglastymi obwódkami. Lekkie przetarcia złoceń i szkliwa;
porcelana, farby naszkliwne, farby opalizujące, złocenia; wymiary: czarka - wys. 7,3 cm, średn. brzegu 4,5 cm, średn. stopki 3,5 cm; spodek - wys. 2 cm, średn. 12,6 cm; sygn. złotymi cyframi: 41. (czarka), 63. (spodek).
Miśnia, ok. 1730-1735? - malarstwo miniaturowe w stylu Johanna Gregoriusa Höroldta (1696-1775).