Nr katalogowy: 503
Wazon
Czechy, Karlovy Vary, firma Moser, lata 30. XX w.
z grubościennego, miodowego szkła; podstawa płaska, kolista, korpus wielościenny, rozbieżny, fasetowany; szyja w kształcie szerokiej szpuli, fasetowana;
szkło barwione w masie, szlifowane, fasetowane; wys. 25 cm, szer. brzuśca ca 18 cm, średnica wylewu 12 cm;
na spodzie sygn.: „Moser / Karlsbad”.