Malarz nieokreślony, XVII w.
Nr katalogowy: 286
Złote jabłka Hesperyd
olej, płótno, 189 x 132 cm
olej, płótno, 189 x 132 cm
Obraz zakupiony na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie's w Nowym Yorku w 1987 roku jako praca artysty z kręgu XVIII-wiecznego malarza Carle van Loo (1705-1765). Według opinii Ryszarda Pióro Bończy (opinia w załączeniu) obraz przypisywany jest Jacobowi
Jordaensowi (1593-1678).
Obraz po konserwacji.