1.) Pejzaż z widokiem majątku Gudimówka, 1879
olej, papier, 20,5 x 26 cm; napis autorski u gory;
2.) Św. Sebastian - do kościoła Rzymsko-Katolickiego w Moskwie, 1861;
ołówek, papier, 27,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Moskwa/ VS/ 1861; napis autorski u dołu;
3.) Św. Sebastian, 1861;
kredka, tusz. papier; 21 x 12 cm; sygn. p. d.: Moskwa, 1861, WS.;
4.) Neptun i Ariadna, 1861;
ołówek, papier, 20,2 x 27 cm; sygn. u dołu: Moskwa/ 1861 VS;
napis autorski u dołu;
5.) Portret kobiety w chuście
ołówek, papier, 14,7 x 20,2 cm,;
6.) Samson i Dalila, 1860;
ołówek, papier; 18 x 20,5 cm; sygn. p. d.: WS 1860.;
7.) Samson i Dalila, 1880;
ołówek, papier; 19 x 24 cm; sygn. l. g.: Moskwa, Ślendziński, 1880.;
8.) Wioska w Kuryżu, 1878;
ołówek, papier; 17,5 x 27 cm; sygn. l. d.: WS 1878.;
9.) I jakby lecieli choćby całe życie i Odpoczynek pożądany, 1866;
ołówek, papier; 18 x 27 cm; sygn. u góry: WS 1866.;
10.) Okolice Wilna, 1859;
ołówek, papier; 18 x 18,5 cm; sygn. oł. p. d.: 1859 WŚ.;
11.) Mężczyzna w kapeluszu i dziewczyna z kuflem;
ołówek, papier; 11 x 16 cm;
12.) Z rzezi niewiniątek, 1860;
ołówek, papier; 21 x 15 cm; sygn. p. g.: 1860 WS; na odwrocie szkic.;
13.) Wesele;
ołówek, papier; 11 x 16 cm; sygn. p. d.: WS.;
14.) Projekty kart; tempera, karton; 6 x 10,5 cm;
15.) Grobowiec;
ołówek, papier; 20,5 x 25,5 cm; sygn. p. d.: Szkic Gościmskiego.;
16.) Weranda;
ołówek, papier; 16,5 x 24,5 cm;
17.) Dwustronne szkice pejzaże oraz szkice postaci;
ołówek, papier; 16 x 19,5 cm; sygn. p. d.: WS.;
18.) Na targu wileńskim;
ołówek, tektura, 9,4 x 17,6 cm