Nr katalogowy: 717
Kałamarz
U. S. A., Nowy York, firma Tiffany, pocz. XX w.
na 4 kulkach, prostopadłościenny, na planie kwadratu; ścianki z zielonawego szkła barwionego w masie, w ażurowej oprawie z blachy miedzianej z motywem wici roślinnej; wieczko koliste, wypukłe, dekorowane płaskim reliefem o podobnych motywach; na spodzie sygn.: „TIFFANY STUDIOS / NEW YORK”; wkład szklany, oryginalny; szkło, blacha miedziana;
wys. 9,2 cm, szer. 10,7 cm, głęb. 10,7 cm;