Szwajcaria, 4 ćw. XIX w.
w prostopadłościennej, wydłużonej skrzynce drewnianej na 4 płaskich nóżkach; wieko płaskie, z profilowaną krawędzią, zdobione pośrodku intarsją z koszem kwiatów; wzdłuż krawędzi wieka i ścianek - obramowania z intarsji; po bokach mosiężne antabki na tarczkach z motywem liry; wewnątrz mechanizm grzebieniowy, z mosiężnym wałkiem, osłonięty szklaną klapką;
drewno czernione, okleiny orzechowe, intarsje z palisandru, drewna owocowego, żyłki jaworowej; mosiądz;
wys. 15 cm, szer. 50 cm, głęb. 22,5 cm.
Szwajcaria, 4 ćw. XIX w.