Nr katalogowy: 629
Komplet śniadaniowy
srebro pr. 800, częściowo złocone;
waga naczyń 1952 g; Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
w składzie: taca, dzbanek, imbryk, mlecznik i cukiernica dwuuszna; taca owalna, dwuuszna, z drewna orzechowego pokrytego taflą szklaną, fazowaną; wokół krawędzi srebrna aplikacja z motywem sznura; uchwyty srebrne, zdobione motywem akantu i małżowiny; naczynia na kolistych stopach obwiedzionych sznurem, z gruszkowatymi, gładkimi korpusami, dekorowanymi
motywem muszli; wieczka wysklepione, opasane sznurem, zwieńczone karczochem; ucha drewniane;
srebro pr. 800, częściowo złocone; orzech, palisander; szkło;
taca 6 x 52 x 34,5 cm, wys. dzbanka 26 cm, imbryka 19 cm, mlecznika 12 cm, cukiernicy 16,5 cm;
waga naczyń 1952 g;
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.