Składa się z 50 tabliczek z lanego niellowanego srebra pr. 84 nałożonych na skórzany pas. Przy pierwszej tabliczce dwa ogniwka, przy ostatniej dwa zaczepy do nich pod mała wypukłą klamrą. Każda z tabliczek opatrzona jest sygnatura złotnika GK (pisane cyrylicą).
Dł. całkowita 83 cm; waga łączna 705 g.
Armenia XVIII/XIX w.