Nr katalogowy: 37
Pas
Ze skóry lakierowanej na czerwono, do której przymocowano 134 elementy z blachy mosiężnej oraz 5 większych elementów z blachy mosiężnej złoconej
przy klamrze oraz po środku pasa z tyłu. Klamra okrągła
złocona z umieszczonym centralnie zielonym kaboszonem..
Długość całkowita: 85 cm, Bałkany II poł. XVIII w.