Nr katalogowy: 34
Ładownica kadetów szkoły kawalerii
Skrzynka z barwionej na czerwono skóry , okuta z boków blachą srebrzoną dekorowaną panopliami.
Pokrywa obita blachą żelazną w mosiężnym obramowaniu z zamocowanym na środku dwugłowym orłem pod koroną, z herbem Austro Węgier z inicjałem FJI
( Franciszek Józef I) na piersi. Na górnej części blachy sygnatura wytwórcy: J. ZIMBLER/WIEN
Wymiary: wys. 9 cm; dł. 15,5 cm; głęb. 3,8 cm
Austro - Węgry , Wiedeń IV ćw. XIX w.