Lufa stalowa, ośmiogranna, niegwintowana, mocowana do łoża czterema srebrnymi bączkami dekorowanymi motywami roślinnymi. Zamek skałkowy typu “miquelet" dekorowany przy kurku trzema guzami z korala.
Łoże i kolba drewniane. Łoże w częsci tylniej oraz wokół nasady lufy dekorowane wydłużonymi rąbami z masy perłowej przymocowanymi ozdobnymi mosięznymi gwożdziami. Pod płytą zamka sygnatura wytwórcy w języku arabskim wykonana
czerwoną farbą na płytce z kości. Kolba w pzrekroju pięcioboczna zdobiona nabitymi gwoździami mosięznymi.
Wymiary: dł. Całkowita 135 cm; dł. Lufy 104 cm
Turcja, 4 ćw XVIII w.