Lufa stalowa, o przekroju okrągłym, zwężająca się ku końcowi. Na grzbiecie punca TH. SEDERL oraz numery: 3 i 16. Kolba i łoże orzechowe, okute stalowym bączkiem pod lufą. Zamek kapiszonowy, z prymitywnym zewnętrznym bezpiecznikiem.
Dł. Całkowita 42 cm; dł. Lufy 26,5 cm.
Austria lata 40-te XIX w.