Nr katalogowy: 737
Kandelabr neorokokowy, 7-świecowy
Francja lub Niemcy, k. XIX w.
z podstawą typu presentoire, zbliżoną do prostokąta, dekorowaną splecionymi liśćmi akantu; powyżej na fantazyjnie rozbudowanym, bogato dekorowanym akantem, palmetami, małżowiną i kratką cokole- dwa kartusze: od frontu grawerowany herb OGOŃCZYK pod koroną szlachecką; z tyłu napis: Na pamiątkę /20-letniej pracy / przy kościele / Św. Wojciecha / w Poznaniu / X. Bolesław / Kościelski / 1. VIII. 1916; trzon w formie dwuusznego wazonu, z pękiem wijących się nieregularnie akantowych liści stanowiących ramiona świecznika, zakończone szerokimi talerzykami i wazonowymi tulejkami, z nakładanymi profitkami;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 90 cm, szer. 41 cm, głęb. 32 cm;
Francja lub Niemcy, k. XIX w.