Josef VETROVSKY (1897-1944)

101
Akt, ok. 1935 fotografia czarno biała, brom,
papier, 27,3 x 36,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

102
Attyka przy ulicy Zamkowej fotografia czarno-biała, brom,
papier na tekturze, 10 x 15,9 cm (odbitka)
Cena wywoławcza. 550 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

103
Pani Paté, 1931/1980 fotografia czarno-biała, brom, papier, 39,5 x 30 cm;
sygn. l.d.: Dorys (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

104
Spotkanie, 1957 drzeworyt, papier, 29,5 x 36 cm (odcisk płyty);
opisany p. d.: KADZAND / augustus 1957 / Jaroslav
Cena wywoławcza. 900 zł

Marcel AUGIS (XIX/XX w.)

105
Nabrzeże akwaforta, akwatinta podmalowana,
papier, 18,5 x 27 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Karol MONDRAL (1880-1957)

106
Łan, 1930 akwaforta, papier, 15,8 x 18,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: 19KM30. (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

107
Synek, 1957 litografia, papier, 27 x 19,5 cm (odcisk kamienia);
sygn. l. d.: S. Rassalski 1957;
Cena wywoławcza. 700 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

108
Jadwiga Mrozowska jako Psyche, 1904 w sztuce Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche"
(Teka Melpomeny, 1904);
autolitografia, 32 x 18,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

109
Kobieta z kluczami - kartka ze szkicownika, ok. 1875
piórko, tusz, papier, 16 x 9,8 cm
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

110
Autoportret, 1917 ołówek, kredka, papier, 19,5 x 15,5 cm;
dat. p. g.: 18 luty / 1917
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Edgardo ROSSARO (XIX w.)

111
Portret młodzieńca, 1895 ołówek, papier, 46,3 x 30,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rossaro Edgardo 1895
Cena wywoławcza. 2 600 zł

112
Akt kobiety ołówek, papier żeberkowy z filigranem Ingres,
30,7 x 22,1 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

113
Kompozycja, 1930 tusz, papier, 24,5 x 19,7 cm;
sygn. p. d.: Włodarski 1930
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

114
Pejzaż ze stawem, 1946 piórko, atrament czarny, papier,
23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 500 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

115
Pejzaż chiński, 1953 tusz, tusz lawowany, papier, 21 x 27 cm
(w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

116
Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie kredka, papier żeberkowy, 47 x 35,3 cm;
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności
dr Stanisława Świerz-Zaleskiego z 1928 roku.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

117
Pojedynek ołówek, kredki, papier,
36,3 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

118
Sad z ulami zimą, ok. 1905 ołówek, papier,
15,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

119
Szkic postaci ołówek, papier,
17,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1852-1929)

120
Portret młodego mężczyzny ołówek, papier, 51 x 40 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie okragła pieczęć
ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ
Cena wywoławcza. 3 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

201
Willa w Krynicy gwasz, kredka, papier,
20 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy autorskie
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stanisław BARCIKOWSKI (ok. 1832 - po 1897)

202
Fragment kościoła akwarela, karton, 31,3 x 25,6 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Bercikowski
/ 24/XII 1859. (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Wilhelm WILK-WYRWIŃSKI (1887-1918)

203
Łabędzie, 1918 akwarela, papier, 31 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wyrwińskie 18 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Jadwiga MALINOWSKA-GAŁĘZOWSKA (1876-1948)

204
Wnętrze akwarela, papier, 23,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jadwiga Malinowska
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Wiktor ZINN (1925-2007)

205
Wenecja węgiel, pastel, papier,
46,5 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WZinn
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Wiktor ZINN (1925-2007)

206
Wnętrze cerkwi tusz lawowany, pastel,
papier szary, 31,5 x 43,5 cm
Cena wywoławcza. 800 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

207
Sanie w lesie akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier żeberkowy, 15 x 31,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

208
Jazda saniami akwarela, papier, 29 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K Kossak
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Henryk SOKOŁOWSKI (1891-1927)

209
Mała Góralka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

210
Wyjazd na polowanie ołówek, gwasz, papier,
67 x 98 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

211
Cerkiewka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
41,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

212
Portret kobiety pastel, papier, 48,7 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

213
Pejzaż nadwodny z lecącymi kaczkami,1921 akwarela, papier, 66 x 96 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI/ WOLA 1921
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

214
Krajobraz z Giewontem, 1906 akwarela, gwasz, papier naklejony na płótno,
60 x 140 cm; sygn. l. d.: JFałat 1906
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

215
Projekty kostiumów do baletu "Pan Twardowski" (4 plansze);
akwarela, ołówek, papier, 32 x 22,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Roman JAROSZ (1888-1932)

216
Karuzela w lunaparku gwasz, papier, 45,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Jarosz
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882 - 1932)

217
Dzieci na plaży akwarela, papier, 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Makowski
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

218
Martwa natura z owocami akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 50,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

219
Kwiaty na stole, 1933 akwarela, tektura, 29,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: St. Fabijański 1933
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Natan SPIEGEL (1890-1942)

220
Martwa natura akwarela, papier, 28 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Natan Szpigel
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

221
Na Gromniczną pastel, tektura, 66 x 45,5 cm;
sygn. z lewej: T.Axentowicz
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

222
Akt kobiety akwarela, kredki, piórko, tusz, papier,
35 x 26 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

223
Kapiące się - Hop do balii! ołówek, kredki, papier,
17 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WT
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893- po 1945)

224
Kościółek na Pęksowym Brzyzku, 1935 pastel oleista, sangwina, papier,
59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

225
Praczki, 1891 tusz lawowany, biel w światłach, papier,
33,5 x 29,5 cm; 32,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853 - 1926)

226
Wnętrze sieni akwarela, papier, 34 x 28 cm;
sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI / 1902
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Adolf Abram MILICH (1884-1964)

227
Wybrzeża w Capri akwarela, papier,
35 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Milich / Capri
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław BARCIKOWSKI (ok. 1832-po 1897)

228
Pejzaż z drzewami akwarela, karton, 31 x 25,7 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Barcikowski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 900 zł