Nr katalogowy: 739
Zegar ścienny ramowy
Austro-Węgry, Wiedeń ? ok. poł. XIX w.
w drewnianej skrzynce; od frontu nałożona ozdobna, oszklona rama z pozłacaną gipsaturą; pod nią widoczna tarcza zegara - emaliowana, z rzymskimi cyframi, umieszczona pomiędzy dwiema półkolumienkami spiralnymi w wewnętrznym, wykrojonym faliście, złoconym obramieniu, dekorowanym kratką regencyjną, kaboszonami i akantem; poniżej tarczy owalne przeźrocze ujawniające ruch wahadła; wokół nakładka z orłem i gałązkami winnej latorośli; mechanizm z repetierem, wybijający godziny
i kwadranse na 2 gongach sprężynowych; wahadło z maską solarną sztancowaną w mosiężnej blasze;
drewno sosnowe, gipsatura, złocenia, mosiądz, emalia, stal; wys. 67 cm, szer. 50 cm, głęb. 16 cm;