Nr katalogowy: 730
Zegar ścienny, szafkowy
Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice),
fabryka Gustawa Beckera, 1 ćw. XX w.
w obudowie drewnianej, eklektycznej; front i boki oszklone; drzwiczki osłaniające tarczę i mechanizm - z toczonymi półkolumienkami po bokach; gzyms profilowany, zwieńczenie w formie falistego szczyciku; dołem przeszklona, odchylana szafeczka ukazująca ruch wahadła, dekorowana toczonymi półtraleczkami i guzami; naciąg sprężynowy, wychwyt hakowy, regulator wahadłowy; system bicia godzin, z gongiem sprężynowym „GLORIA”;
tarcza z tłoczonej blaszki, z cyframi arabskimi na pierścieniu; środek złocony, z motywem gałązek; wokół tarczy i na podłuczu - ażury floralne; na płycie mechanizmu znak firmowy z przedzielonymi kotwicą literami „G B” pod koroną; obok: „P 42” - oznaczenie dotyczące długości pręta wahadła;
konstrukcja sosnowa, dębowa, okleiny orzechowe; szkło, blacha tłoczona; stal, mosiądz;
wys. 84 cm, szer. 40 cm, głęb. 19 cm.
Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice), fabryka Gustawa Beckera, 1 ćw. XX w.