Nr katalogowy: 521
Zespół 12 talerzyków deserowych
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Arzberg (Górna Frankonia), Carl Schumann
Porzellanfabrik, 2 i 3 ćw. XX w.
z dekoracją kwiatową;
talerzyki w dwu wielkościach; na ażurowych kołnierzach rocaillowe złocone kartusze z wycinaną kratownicą na przemian z wycinanymi konturami gałązek kwiatowych uzupełnionych barwnymi kwiatami na gałązkach, w układzie 6 - dzielnym. W lustrach barwne kompozycje kwiatowe - bukiety, z drobnymi rzutami kwiatowymi wokół brzegu lustra. Lekko przetarte złocenia na brzegach naczyń;
porcelana, druk barwny, złocenia; wys. 2,2 cm, średn. 14,8 cm (6 szt.); wys. 2,5 cm, średn. 15,6 cm (6 szt.);
sygn. kobaltem podszkl. druk: w tarczy pod korona 5-pałkową kroczący w lewo lew, pod tarczą: Schumann/ Bavaria lub: Schumann/ Dresden.
Niemcy, Arzberg (Górna Frankonia), Carl Schumann Porzellanfabrik, 2 i 3 ćw. XX w.