Nr katalogowy: 512
Naczynie - pojemnik na 6 jaj
Czechy - Austro- Węgry, XIX/XX - pocz. XX w.
w formie koliście połączonych ze sobą 6 foremek-skorupek jajek, ze złoconą plastyczną
kurą pośrodku jako uchwytem. Wnętrze pojemników ze szkliwem opalizującym. Mocno
przetarte złocenia;
porcelana, szkliwo opalizujące, złocenia; wys. 12,5 cm, średnica ok. 14,3 cm.
Wyrób o charakterze pamiątkarskim- okolicznościowym.