Nr katalogowy: 239
Plażowiczka, 1935-38
olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel ze spuścizny po artyście z numerem 1065, faksymile monogramu WW2.
Obraz należy do grupy prac stworzonych przez Weissa w trakcie letnich pobytów z rodziną nad polskim morzem w latach 1935 - 1938.
Porównaj inne obrazy: Morze bez końca, niebo bez końca ... . Bałtyk w malarstwie Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej. Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, VI - VIII. 2009; Kołobrzeg 2009.