Nr katalogowy: 514
Amfora dekoracyjna z pokrywą,
z kompozycjami kwiatowymi;
Niemcy, Hohenberg,
Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther, 1964
z kompozycjami kwiatowymi;
o owoidalnym brzuścu z szeroką krótką szyjką z kołnierzem i wpuszczoną kopułową pokrywką z uchwytem - akantową szyszką; niska stopa połączona z płaską kwadratową plintą; wolutowe taśmowe uchwyty oparte na krawędzi szyjki. Na szyjce, stopie i pokrywie reliefowe, złocone motywy liści akantu lub stylizowanych palmetek; krawędzie i uchwyty złocone; na brzuścu dwie
barwne kompozycje kwiatowe:1) z fioletowym tulipanem, malinową różą i niezapominajkami, 2) z prymulkami, malinową różą, powojem i pierzastym ceglasto-żółtym makiem;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 26 cm;
sygn. złotoczarnym drukiem: owal z napisem u góry: Really Handpainted, tarczą z literami CM/ HR pod koroną, z datami: 1814, 1964 z boków, napisem: Hutschenreuther/ Dresden - China/ *;
pod owalem półkoliście czarny druk: Dresden handpainted; na brzeguwewnętrznego kręgu plinty czernią odręcznie: G.Kampl/ pinx/3327
Niemcy, Hohenberg, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther, marka filialna Działu Sztuki w Dreźnie (dekoracje ręczne, wykonywane do 1969), 1964