Wilhelm CONRAD (XX w.)
Lot No.109
Pejzaż nadwodny z rybakiem
akwaforta, papier; 13 x 37 cm;
sygn. na płycie l. d.: W. CONRAD oraz poniżej ołówkiem: Wilhelm Conrad.
Pablo PICASSO (1881-1973)
Lot No.111
Minotaur z zakochaną kobietą pod oknem
litografia, papier czerpany, 33 x 44 cm; oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm;
sygn. p. d. faksymile sygnatury Picassa.
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.113
Typy postaci
zestaw 4 drzeworytów we wspólnej oprawie 41 x 36 cm, sygnowane na płyciez teki Album Fr. Kostrzewskiego, nakładem S. Lewentala, 1893.
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.115
Janosika Imię Nigdy Nie Zaginie
drzeworyt, papier, 20,5 x 13 cm (w świetle passe - partout).
Włodzimierz KONIECZNY (1886-1916)
Lot No.117
Para miniatur
litografie, passe-partout z aksamitu, oprawione w ramki, 18 x 15 cm (każda);
sygnowane pod kompozycją "WK".
Michał Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)
Lot No.119
Portret Adama Mickiewicza
rotograwiura, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout).
Erik DAHLBERG (1625-1703)
Lot No.121
Plan Warszawy
druk według miedziorytu z 1696 r. zamieszczonego w dziele S. Pufendorfa „D Rebus Acarolo Gustavo”, papier; 26 x 32 cm.
Albrecht DÜRER (1471-1528) - według
Lot No.123
Autoportret w wieku 13 lat
faksymile, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout).
Z teki Albertina.
Z teki Albertina.
Max BRÜCKNER (1888-?)
Lot No.125
Zamek w Malborku
akwaforta, papier; 26,5 x 31 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Max Brückner.
Dariusz WĄSOWICZ (1910-1973)
Lot No.127
Plac Zamkowy
akwaforta kolorowana akwarelą, papier; 18 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: D. Wąsowicz.
sygn. p. d.: D. Wąsowicz.
Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)
Lot No.129
Wyjazd
wg Antoine Charles Horace VERNET (1758-1836)
akwatinta barwna, papier; 24 x 30 cm.
Józef KIDOŃ (1890 - 1968)
Lot No.131
Portret kobiety, 1937
ołówek, papier; 63 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń / 1937.
Ludwik PUGET (1877-1943)
Lot No.133
Głowa chłopca
ołówek, papier; 24,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczęć: "LUDWIK PUGET / ZE SZKICOWNIKA".
Zygmunt KAROLAK (1905-1999)
Lot No.135
Wazon z kwiatami, 1945
węgiel, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Z. Karolak (węgiel) / 1945 (ołówkiem).
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.137
Portret kobiety w czepku - miniatura
akwarela, papier;
9,7 x 8,4 cm (w świetle owalnej oprawy).
Malarz nieokreślony, XX W.
Lot No.139
Portret kobiety - Jeanne Lind - miniatura
gwasz, iworyna; 5,8 x 4,4 cm (w świetle owalnej oprawy).
Adam BATYCKI (1886-1970)
Lot No.141
Zaułek staromiejski, 1929
akwarela, papier; 57 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: A. Batycki / 1929.
Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)
Lot No.143
Pejzaż z minaretem
gwasz, papier; 46 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SAWULAK W.
sygn. l. d.: SAWULAK W.
Kazimierz LASOCKI (1871-1952)
Lot No.147
Dwór w Skłótach, 1923
olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: "K. Lasocki. Skłóty 1923", opisany na odwrocie.
Malarz nieokreślony (XX w.)
Lot No.149
Dziewczyna w zielonej sukience
olej, deska?; 8 x 6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. W.
sygn. p. d.: J. W.
Andrzej MALINOWSKI (1855-1917)
Lot No.153
Chaty nad rzeką o zachodzie słońca
olej, tektura; 9,5 x 13 cm;
sygn. l. d.: Andr. Malinowski.