akryl, płótno; 140 x 120 cm; sygn. i dat. na odwrocie na blejtramie: Jerzy Kałucki 1998, na płótnie tytuł: "LUIZA"; na krośnie malarskim nalepka wystawiennicza z galerii Fibak. PROWENIENCJA: - Poznań, kolekcja prywatna; - Dom Aukcyjny Libra, aukcja 26.03.2018, poz. 17. WYSTAWIANY: - Jerzy Kałucki. Malarstwo, Galeria Piekary, Poznań, 2003. „Często krytycy opisując sztukę Kałuckiego posługiwali się określeniem "konstruktywizm filozoficzny". Jaromir Jedliński pisał, że jest to twórczość "wnikliwa"; podkreślał, że charakteryzuje ją "dyskretna równowaga"; zaś Jarosław Kozłowski mówił o "nowym konstruktywizmie". W przeciwieństwie jednak do poszukiwań konstruktywistów, Kałucki zwraca uwagę na wymiar osobisty, artysta nie dąży do zrewolucjonizowania świata, uważa nawet, że odpowiedzialnością społeczną twórcy jest dobrze wykonana praca, dobrze skonstruowana sztuka”. [fragment tekstu towarzyszącego wystawie: „Przebiegi i konteksty”, Galeria Starmach, 2017]