Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)
Lot No.1
Na koniu
olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta).
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
sygn. p. d.: (zatarta).
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.4
Pejzaż ze sceną rodzajową
olej, płótno dublowane; 58,5 x 78 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.6
Przy ruinach zamku
olej, płótno dublowane; 46 x 56,5 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Jan konarski (1850-1918)
Lot No.8
Na postoju
olej, karton (?) naklejony na sklejkę; 27 x 25 cm;
sygn. u dołu.: JKonarski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. u dołu.: JKonarski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.10
Szkicownik - Szkice koni, bydła i in.
10 kart z rysunkami wykonanymi ołówkiem, spiętych w zeszyt; 20,5 x 27,5 cm.
Zestaw przed konserwacją.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Zestaw przed konserwacją.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Malarz nieokreślony, angielski? pocz. XIX w.
Lot No.12
Pejzaż ze sztafażem
olej, płótno dublowane; 50,5 x 61 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.14
Zwózka chrustu
olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Mesjasz / 1983
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Ludwik CYLKOW (1877-1934)
Lot No.17
Mijając wiatrak, 1913
olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. CYLKOW. 913
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Jan Bogumił SOKOŁOWSKI (1899-1982)
Lot No.19
Zwózka siana
akwarela, gwasz, papier; 28,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Sokołowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: J. Sokołowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Samuel HOWITT (1756/57-1822)
Lot No.22
Zestaw rycin o tematyce myśliwskiej
1. In the Morning, Early: staloryt, papier;
2. Harriers: miedzioryt kolorowany akwarelą, papier;
3. Coursing: miedzioryt kolorowany akwarelą, papier.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.24
Porwanie
ołówek, papier; 34,5 x 28 cm;
p. d. dedykacja: Kochanemu ... Wł. P... ski (ołówkiem, słabo czytelnie).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Monogramista C. D, XVIII w.
Lot No.27
Zestaw trzech grafik
miedzioryt, papier; wym. w świetle passe-partout: 10 x 13 cm, 9 x 11 cm, 10 x 13 cm;
dwa rysunki sygn. p. g.: C. D. F[ecit].
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.29
Pan i pies (psi zaciąg)
ołówek, papier; 16,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. nieczytelne.
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
Katarzyna KOPAŃSKA-BŁASZCZYK (ur. 1967)
Lot No.33
Zawirowanie, 1994
technika własna, papier; 37,5 x 57 cm (wymiar kompozycji), 41 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Kopańska-Błaszczyk (tuszem)
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Władysława IWAŃSKA (1927-2005)
Lot No.36
Chatki góralskie
akwarela, papier; 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. WI.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. p. d. WI.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)
Lot No.38
Kobieta sowa, 2011
tempera, płótno; 54 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2011.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Mikołaj MALESZA (ur. 1954)
Lot No.40
Bez tytułu, z cyklu: Podróże, 2001
olej, płótno; 65 x 92 cm;
estymacja: 3 700 - 4 500 zł
estymacja: 3 700 - 4 500 zł
Mikołaj MALESZA (ur. 1954)
Lot No.42
Bez tytułu, 1996
olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. p. d.: 96 (podkreślone)
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: 96 (podkreślone)
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Rafał RACHAŃSKI (ur. 1972)
Lot No.44
Janowskie Konie
zestaw trzech figurek, ceramika;
wymiary: 10 x 16 x 6,5 cm; 10 x 15 x 7 cm; 10 x 16 x 7 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
50
Para kinkietów (aplik) 3 - świecowych
wymiary: wys. 61 cm (obie), plakiety: 36 x 287 cm i 36,5 x 29 cm.
Holandia, Delft (?), kon. XVIII ? - XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Proj. Georg KÜSPERT (1903-1973)
Lot No.54
Szczeniaczek
porcelana malowana podszkliwnie; 9,5 x 10,5 x 6,5 cm;
sygn. na spodzie: "CLASSIC ROSS / ROSENTHAL / GERMANY" oraz G. KUSPERT.
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
ZAKŁADY PORCELANY „BOGUCICE” W KATOWICACH-BOGUCICACH
Lot No.56
Byczek Corrido
porcelana, farby naszkliwne (czerń) z natrysku (wybieranego); niewielkie przetarcie farby na grzbiecie - z boku;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
60
Puchar z motywem sarenek
szkło bezbarwne, powlekane rubinową lazurą, szlifowane, otrawiane, fasetowane; 19,7 x 9,5 x 9,5 cm.
Czechy, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Czechy, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Proj. Raymond PEYNET (1908-1999)
Lot No.62
Kawaler z sercem ( Kavalier mit Herz)
figurka porcelanowa przedstawiająca porcelana, farby naszkliwne; wys.16,5 cm;
sygn. zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ odwrócone bokiem v G E R M A N Y/
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł