Angelika KAUFFMANN (1741-1807)-według
Lot No.1
Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa
olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Obraz poprzednio był w zbiorach Elżbiety z Radziwiłłów Czartoryskiej (1917-2021)
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
Lot No.
4
Bransoletka z brylantami
ruchomo połączone geometryczne elementy wysadzane 9 szt. brylantów o masie łącznej ok. 0.10 ct (Si-P2/G-J),
złoto pr.0.585, masa całkowita 8.320 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.
8
Pierścionek z szafirem
złoto pr.0.583, masa całkowita 3.520g, rozm.pierścionka 18
Wyrób został wykonany w latach 1950-1960, Związek Radziecki.
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
Lot No.
11
Pierścień damski
pojedynczy, owalny topaz dymny w szlifie kaboszon w oprawie z dekoracją filigranową, srebro pr.ok.0.925, masa całkowita 12.940g, rozm.pierścienia 19
estymacja: 400 - 500 zł
estymacja: 400 - 500 zł
Lot No.
18
Szkatuła zdobiona kamieniami
srebro (od spodu znak próby? 13) wewnątrz złocone, kamienie - agat, jadeit, ametyst, nefryt, turkus, chalcedon?, kwarc różowy, lapis lazuli.
Polska?, 1 poł. XX
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Polska?, 1 poł. XX
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)
Lot No.20
Piękno ruchu, 1998
olej, płótno; 41 x 27 cm;
estymacja: 1 200 - 1 800 zł
estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)
Lot No.23
Modlitwa, 1924
olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Artysta nieokreślony francuski? (XIX w.) - wg Bartolomé Esteban MURILLO (1617-1672)
Lot No.26
Matka Boska Madrycka
olej, blacha; 14 x 10,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Józef MULARCZYK (1916-2009)
Lot No.29
Bukiet za bukiet
olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 95;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
GUGLIELMO MEURON & COMP. (czynny od 1770); CARUS [vel CARRUS] (czynny od 1735)
Lot No.31
Zegar symboliczny
brąz złocony, emalia, marmur biały; wys. 32 cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 27 000 - 30 000 zł
estymacja: 27 000 - 30 000 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Lot No.33
Wieczorna bryza
brąz, podstawa toczona marmurowa; wys. 45,5 cm.
Francja (?), odlew późniejszy ? - 1 poł. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Lot No.35
Dziewczyna z książką
brąz; wys. 43 cm; szer. 18 cm; głęb. 17 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Roland KOŚCIÓŁEK (ur. 1988)
Lot No.39
MilLady, 2023
ceramika szkliwiona; 24 x 16 x 13 cm;
sygn.: ROKO [pieczątka od wewnątrz rzeźby].
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)
Lot No.42
Zwycięstwo
brąz niklowany; 62,5 x 12 x 10 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", M. SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Lot No.
47
Wachlarz
kość, tusz, papier, akwarela, gwasz, złocenia, folia srebrna; wys. 27 cm; szer. po rozłożeniu 49 cm.
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Lot No.
50
Rączka i komplet końcówek do parasolki damskiej, w etui
stal oksydowana, złocenie, mosiądz; rączka - wys. 9 cm, szer. 7,5 cm, końcówki dł. 2 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 800 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 800 zł
Lot No.
52
Zestaw 2 par rękawiczek damskich „wyjściowych”
Europa Zachodnia, Polska?, ok. 1920-1930.
estymacja: 400 - 500 zł
estymacja: 400 - 500 zł
Lot No.
55
Torebka balowa
srebro; 16,5 x 18,5 cm, waga 84 g.
Polska?, ok. 1930.
estymacja: 500 - 600 zł
Polska?, ok. 1930.
estymacja: 500 - 600 zł
Lot No.
58
Torebka balowa z łańcuszkiem
srebro pr. 750; 17,5 x 16 x 1 cm, waga 308 g.
Austro-Węgry, złotnik „JD”, ok. 1920 (przed 1922)
estymacja: 900 - 1 100 zł
estymacja: 900 - 1 100 zł
Lot No.
61
Torebka balowa
alpaka srebrzona, siatka lutowana, szkło kobaltowe (guzy zapięcia); 17 x 6 x 1 cm.
Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 450 zł
Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 450 zł
Lot No.
65
Zestaw 3 portmonetek damskich na bilon
koraliki ze szkła barwionego w masie, zapięcia z blachy mosiężnej, podszycie dwóch portmonetek z irchy.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł
Lot No.
68
Puzderko na monety
srebro, pr. 84; waga 61 g; wym.: 7 x 5 x 1,5 cm.
Prostokątne, z zaokrąglonymi narożami, z dekoracją geometryczną na całej powierzchni;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
71
Komplet toaletowy - dobierany
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Lot No.
73
Lusterko art déco
srebro pr. sterling, emalia jasnoniebieska rowkowa, tafla lustrzana fazowana.
Anglia, Birmingham, ok. 1930
estymacja: 600 - 700 zł
Anglia, Birmingham, ok. 1930
estymacja: 600 - 700 zł